Mozart w typie hovawarta do adopcji

mozartico

Mozart to ok. 2 letni psiak w typie hovawarta, który obecnie znajduje się w schronisku w Kielcach. Szuka domu stałego lub tymczasowego.

Opis Mozarta stworzony przez zajmującą się nim w schronisku Magdę:

Mozart podzielił los porzuconych zwierząt… Jego pan wyrzucił go z auta i odjechał. Przerażony, zdezorientowany psiak biegł dopóki starczyło mu sił… wycieńczenie zmusiło go, by się poddać…
Mozart zatrzymał się na jednym z blokowisk, spotkał tu wiele przyjaznych mu osób, które dbały o niego jak tylko mogły. Ale niestety byli też tacy, którym przeszkadzał, dlatego psiak został zabrany do schroniska.
Mozart jest młodym, ok.2 letnim psem w typie rasy Hovawart. Niezwykle piękny i reprezentacyjny, ma jedwabistą, przyjemną w dotyku sierść. Mozart to bardzo mądry, dobrze ułożony psiak. Uwielbia kontakt z człowiekiem, każdy jest jego przyjacielem, do każdego chce się przytulać… Niezwykle wierny i oddany, uwielbia pieszczoty, głaskanie i zabawy z opiekunem. Totalnie łagodny, bez cienia agresji, pozytywnie nastawiony do wszystkich i wszystkiego. Ma bardzo dobry stosunek do dzieci, na ich widok ożywia się i zachęca do zabawy podając przy tym łapę. Widać że kiedyś był psem domowym, potrafi przez wiele godzin zachować w boksie czystość i cierpliwe czeka na swój wymarzony spacer. Pięknie chodzi na smyczy, nie ciągnie, dobrze zachowuje się również podczas jazdy samochodem. Ma bardzo dobry stosunek do innych psiaków, ładnie się z nimi komunikuje, uwielbia psie zabawy, nie wykazuje żadnych oznak agresji.
Mozart bardzo potrzebuje człowieka, odprowadzony do boksu traci swój wigor i radość, tęskni za opiekunem i smutnieje… Kompletnie nie radzi sobie w ciasnym i ciemnym boksie, dlatego pilnie szukamy dla niego domku.

Mozart przebywa w schronisku pod Kielcami. Jest odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony. Wkrótce będzie również wykastrowany.
Nie wydajemy psów na łańcuch ani do kojca.
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.

 

Kontakt w sprawie adopcji: 533 671 777

Link do ogłoszenia

mozart

Agnieszka

'Moja' - miłośniczka psów, grafik i pasjonat fotografii, największa fanka Hebana :)

Zostaw komentarz! Lubimy znać Twoje zdanie :)