Nabór do Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej / Fundacja Irma

irmaico

Zawsze podziwiałam psich przewodników i psy ratownicze oraz ogrom pracy, jaki wkładają w szkolenia przygotowawcze ludzie wraz z czworonogami. Szukając kiedyś informacji na temat hovawartów znalazłam rozporządzenie w sprawie zwierząt wykorzystywanych w akcjach ratowniczych, gdzie hovki wymienione były wśród innych ras, które możecie znaleźć na tej stronie.

Skłoniło mnie to do zastanowienia się czy w przyszłości nadawalibyśmy się z Hebanem do ratownictwa. Przed nami jednak jeszcze sporo pracy w innych kwestiach, a same jednostki i oddziały poszukiwawczo ratownicze znajdują się niestety głównie poza Warszawą.

Zachęcam jednak wszystkich, którzy byli by zainteresowani szkoleniami w zakresie ratownictwa i chcieli zostać przewodnikiem psa ratowniczego na zajrzenie na stronę Poznańskiej Fundacji Irma, gdzie obecnie trwa nabór właścicieli z psami, które spełniają odpowiednie kryteria.

Poniżej znajdziecie plakat z informacjami na temat rekrutacji i danymi kontaktowymi.

plakatirma

klik!

 

Agnieszka

'Moja' - miłośniczka psów, grafik i pasjonat fotografii, największa fanka Hebana :)

2 komentarze

  1. piesberek   •  

    Rany, gordony są na tej liscie… świat zmierza u końcowi :p
    Ja kiedys bardzo chcialam zeby Berek pracował jako pies terapeuta, ale nie majac auta ciezko jest dojechac na szkolenia i zreszta sa drogie c jest zrozumiałe….. Znalazlam w PL tylko jednego Gordona terapeutę (zarejestrowanego)…..

    • Agnieszka   •     Autor

      To prawda, że niestety mobilność jest niezbędna przy tego typu pracy. Powiem Ci szczerze Ewa, że podziwiam Cię, że podróżujesz z Berkiem pociągiem i tramwajem bo to wcale nie łatwe zadanie ogarnąć psa w zatłoczonym wagonie, pamiętam jak podróżowałam ze swoim Pepperem. A co do psich terapeutów i ratowników to świetne zajęcie dla opiekuna i psa, budujące wzajemną więź, tylko niestety trzeba mieć na to czas.

Zostaw komentarz! Lubimy znać Twoje zdanie :)