Urodzinowy spacer Tesli

icoust

W ubiegły niedzielny poranek odbył się urodzinowy spacer Tesli z Dogs’ Paths. Nie mogło nas na nim zabraknąć, więc zapakowaliśmy najważniejsze hebanowe rzeczy i ruszyliśmy w stronę lasu kampinowskiego. Wyprawa rozpoczęła się od zbiórki na parkingu, skąd ruszyliśmy w stronę terenów spacerowych. Na spacer przybyło około 9 psiaków i jeszcze więcej psiozakręconych ludzi. :) Przy takiej liczbie czworonogów nie obyło się bez zamieszania i psich sprzeczek ale generalnie atmosfera była bardzo pozytywna, pełna zabaw i szaleństw w śniegu. :) W połowie spaceru Ola zaplanowała postój na herbatę i ciastka, który pozwolił wszystkim chwilę odsapnąć i rozgrzać się gorącym napojem. Pogoda nie obdarzyła nas słońcem ale z tak naprawdę nikt nie zwracał na to uwagi, wszyscy zaś byli pochłonięci obserwowaniem psiaków i rozmowami. Wstyd się przyznać, ale mój mózg uwielbia płatać mi psikusy kiedy idzie o zapamiętywanie imion dlatego po szczegóły wszystkich uczestników spaceru odsyłam Was do wpisu Oli. :)

Z psiaków obecnych na spacerze, w pamięci najbardziej zapadła mi Stefa – najpozytywniejszy, najbardziej szalony staffik jakiego kiedykolwiek spotkałam. Do tej pory jedynie Hebanowi udawało się przewracać mnie z taką gracją, ale Stefa przebiła go kiedy chcąc skraść mi buziaka przeturlała się razem ze mną po śniegu. :D

Na spacerze w końcu udało nam się zobaczyć siostrę Tesli – Mori, na żywo. Rzeczywiście są do siebie z Teslą podobne jak dwie krople wody, miałam wrażenie, że nawet Heban miał problem z ich rozróżnieniem. :)

Największe wrażenie pod względem psiego wychowania zrobił na mnie labrador Pefo, który każdego dnia pomaga Monice w odnajdowaniu się w świecie dźwięków. O ich przyjaźni i wspólnych przygodach możecie poczytać na ich blogu, który sama odkryłam dopiero po wspólnym spotkaniu.

Cieszę się, że Ola wpadła na pomysł urodzinowego spaceru Tesli bo dzięki temu spotkaniu poznaliśmy wiele pozytywnych psio-zakręconych osób. Dziękujemy za świetny spacer! ;) Czekamy na drugą edycję.

A poniżej znajdziecie kilka fot ze wspólnych szaleństw. Miłego oglądania :)

ut1
ut2
ut3
ut4
ut5
ut6
ut7
ut8
ut9
ut10
ut11
ut12
ut13
ut14
ut15
ut16
ut17
ut18
ut19
ut20
ut22
ut23
ut24
ut25
ut27
ut28
ut29
ut30
ut31
ut32
ut33
ut34

Ps. Ostatnio coraz częściej odnoszę wrażenie, że Heban ‚odziedziczył’ po mnie skłonność do urazów i zdrowotnych niedyspozycji. Na spacerze zauważyliśmy małe kropelki krwi w śniegu, jak się okazało chwilę później były to hebanowe ślady. Ranka na szczęście szybko się zasklepiła i Heban nawet nie zauważył problemu. Przyczyną było zapewne ukucie o patyk czy korzeń w ferworze zabawy.

Agnieszka

'Moja' - miłośniczka psów, grafik i pasjonat fotografii, największa fanka Hebana :)

10 komentarzy

 1. eenka   •  

  Ile psiurów…. Ależ musiała być impreza :)
  Z drugiej strony podziwiam, bo nie wiem jakby Puzon się odnalazł w takiej sforze. Czasami mam wrażenie, że jak idzie zbyt dużo psów, to nie ogarnia. Zresztą nie tylko on, ja też wtedy nie ogarniam sytuacji :)

  • Agnieszka   •     Autor

   Na spacerze mieliśmy do dyspozycji sporo miejsca, więc psiaki mogły się porozbiegać i bawić w mniejszych grupach. Ja też się zawsze zastanawiam jak to będzie na danym ‚spędzie’, czy nie wystąpią np sprzeczki. Zawsze obserwujemy Hebana i inne psy i staramy się reagować w niejasnych sytuacjach np zapięciem na smycz.

 2. Łukasz od Mori   •  

  Dzieki za swietną atmosferę i zdjęcia.

  • Agnieszka   •     Autor

   My również dziękujemy i mam nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym spacerze :)

  • Agnieszka   •     Autor

   :D

 3. Ola   •  

  Jeszcze raz dziękuję Wam bardzo że byliście :) świetne zdjęcia (zwłaszcza Stefy:))

  • Agnieszka   •     Autor

   Już nie możemy się doczekać następnego spaceru ;)

 4. Evela   •  

  o wow super spotkanie! Uwielbiam bywać na takich psich wyprawach, im więcej psów tym lepiej to doskonała okazja na obserwację psich relacji. Bywa to pouczające.

  • Agnieszka   •     Autor

   Niestety czasem bywają spięcia przy dużej liczbie psów, ale masz rację, że to doskonała okazja do obserwowania zachowania i relacji różnych psiaków.

Zostaw komentarz! Lubimy znać Twoje zdanie :)