Zuzikowa gra terenowa

zzkico

Nigdy nie braliśmy udziału w psiej grze terenowej, dlatego niedzielne popołudnie z chęcią spędziliśmy na imprezie organizowanej przez C.E.K Zuzik. Po dotarciu na polankę przy Lasku Lindego okazało się, że w grze uczestniczyć będzie spora grupa psiaków. W małym tłumie udało nam się dostrzec znajomych z psiakiem Beretem. Zawiązaliśmy więc grupę złożoną z czterech dwunożnych i dwóch czworonogów. Beret jest bardzo spokojnym i uległym psiakiem, i momentami trochę się nawet obawiał Hebana, ale chłopaki zastosowali zasadę „nie przeszkadzamy sobie i nie zwracamy na siebie uwagi” i cała wyprawa przebiegała w pokojowej atmosferze. :)

Co do samej gry to na starcie dostaliśmy mapkę z oznaczonymi punktami postojowymi, gdzie czekały nas różne zadania i quizy. Za każdą prawidłową odpowiedź czy dobrze wykonane zadanie otrzymywaliśmy słowa, które pod koniec zabawy należało uporządkować i odgadnąć składający się z nich cytat. Było to oczywiście motto Zuzika: „Odpowiednio wytresowany człowiek może stać się najlepszym przyjacielem psa.” :)

Wśród zadań, które rozmieszczone były w lasku Lindego (drzewa dawały miły, chłodny cień, co było zbawieniem w taki gorąc) pojawiło się kręcenie kołem fortuny i losowanie zadań dla psiaków, zabawka edukacyjna, pytania na temat prawidłowego szkolenia psów, rzucanie do celu i przynoszenie piłki oraz mini testy sprawnościowe z tunelem w roli głównej (nasza ulubiona „stacja” (: ). Po przejściu wszystkich punktów wróciliśmy do punktu „wyjścia” gdzie nastąpił zasłużony odpoczynek i losowanie nagród. Nam udało się wylosować zuzikowy voucher i KONG’a! Heban nie miał go okazji jeszcze przetestować ale już trzymam w zanadrzu kilka pomysłów na pyszne kongowe wypełnienie. :)

Po odpoczynku odbyła się konkurencja Baba Jaga Patrzy w której poszło nam z Hebanem, no… nie najlepiej. :) Na tych, którzy wytrwali do końca, czekał jeszcze minikurs Rally-O.

zuzikowagra-6

Nie tylko psiaki miały przejść przez tunel :)

zuzikowagra-10
zuzikowagra-9

zuzikowagra-11

Beret

zuzikowagra-12

Beret i Georgina

zuzikowagra-13

 

Nasz aparat niestety odmówił posłuszeństwa po kilku zdjęciach, dlatego dzisiaj we wpisie znajdziecie relację fotograficzną zuzikowej ekipy.

 

Więcej zdjęć i obszerna relację z imprezy znajdziecie na stronie zuzika!

My na grze miejskiej bawiliśmy się świetnie! Nie dość, że spędziliśmy czas w miłym towarzystwie i w ciekawy sposób, to jeszcze przespacerowaliśmy z psiakami kawał lasu. :D

Dziękujemy ekipie Zuzika za fajna psią imprezę! ;)

 

A już 30 czerwca PSIA DOLINA 2013 w programie z grą miejską i różnymi atrakcjami – KLIK!

 

Agnieszka

'Moja' - miłośniczka psów, grafik i pasjonat fotografii, największa fanka Hebana :)

3 komentarze

  1. Kaśka   •  

    Fajny pomysł na spędzenie czasu z psiakiem. Brawa dla organizatorów za pomysł i wykonanie :)
    Widac, że impreza była przednia

  2. moniq@1   •  

    Szkoda że nie wiedzieliśmy o imprezie bo też byśmy się wybrali!!!

Zostaw komentarz! Lubimy znać Twoje zdanie :)