heb

Heban

(Herkules Even Hov)

Hovawart. Główny bohater bloga myhovawart.com o wspólnym życiu z dużym, energicznym psem na przedmieściach dużego miasta.
Mieszanka psiej inteligencji, cwaniactwa i rozbójnictwa. Bomba energetyczna. Entuzjasta wodnych rozrywek. Fanatyk piłeczek.

 

Hova…. jak?

Krótkie wyjaśnienie: Hovawart wywodzi się z Niemiec, a początki rasy sięgają średniowiecza, zaś zrekonstruowano ją w XX wieku. Na nazwę rasy złożyły się dwa słowa, które w dawnych czasach oznaczały: ‚podwórze’ oraz ‚stróż’.

Spore gabaryty, siła, przywiązanie do rodziny, spryt, odwaga, upór, szybkość i nieufność wobec obcych czynią z hovka doskonałego stróża. Dodajmy do tego przyjazne usposobienie, niespożytą chęć do zabawy i wrodzoną wesołość a otrzymamy Hovawarta w pełnej krasie. :)
Hovki występują w trzech umaszczeniach – blond, czarnym i czarnym podpalanym. Blond hovawarty na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl Golden Retrievery, charakterem jednak różnią się od nich całkowicie.

 

Dlaczego Hovawart?

Wybraliśmy hovka ze względu na mix cech, których szukaliśmy u naszego przyszłego psiego towarzysza. Pierwszy raz dowiedzieliśmy się o Hovawartach wertując ponad 1000 stronnicowy album z rasami psów, rok po tym odkryciu wieźliśmy do domu małą 7 tygodniową kulkę. Heban urodził się 9 czerwca 2012 roku w hodowli Even Hov w Warszawie. Jeśli i Ty, drogi czytelniku, zastanawiasz się nad wyborem hovka jako swojego towarzysza życia na najbliższe kilkanaście lat, zastanów się dobrze – hovawart to wymagająca i zajmująca rasa.

PitaPata Dog tickers

 

Jakie sporty trenujemy na co dzień z Puchatym?

  • Dogtrekking
  • Stand Up Padlle Boarding
  • rekreacyjny bikejoring

 

Czego chcielibyśmy spróbować?

  • IPO
  • Tropienia użytkowego
  • Ratownictwa wodnego

 

Rodowód Hebana:

Charakterystyczne cechy Puchatego:

niespożyta energia
100%
spryt, cwaniactwo i kombinatorstwo
90%
niedelikatność w obchodzeniu się z ludźmi i psami
75%
upór
70%
cierpliwość
20%
miłość do wody, zabawek, aportowania i skakania
100%

 

ag

Agnieszka

‚Moja’ – grafik, miłośniczka psów i pasjonat fotografii, największa fanka Hebana :)

luk

Łukasz

‚Mój’ – głos rozsądku w naszej hebanowej trójce, prawnik, fotograf, najlepszy partner do przeciągania się sznurem


my3

Cieszymy się,

że trafiliście do naszego małego psio-ludzkiego świata.

Rozgośćcie się i zapraszamy do lektury! ;)

A jeśli myślicie o wspólnym spacerze, czy chcecie po prostu powiedzieć „cześć” dajcie nam znać na: mail@myhovawart.com

 



Wszystkie materiały na myhovawart.com, oprócz zdjęć i materiałów oznaczonych linkiem źródłowym, należą do właścicieli bloga. Zabrania się wykorzystywania materiałów zawartych na stronie, w tym zdjęć, filmów, tekstów oraz wizerunków osób i zwierząt bez zgody autorów. Jeśli chcesz skorzystać  z materiałów zawartych na blogu daj nam znać na: mail@myhovawart.com