Jest czas na zabawę i czas na naukę – socjalizacja i Psie Przedszkole

172

Cześć, zimno ostatnio prawda? A pamiętacie jeszcze jak piękny był ubiegły weekend? Moi nie mogli przepuścić takiej pogody i zabrali mnie na Pola Mokotowskie. Pamiętacie pewnie o psiej polanie na polach? Właśnie tam ruszyliśmy zaraz po wejściu do parku i nie zawiedliśmy się, tyyyyyylu było kolegów i koleżanek do zabawy. :) A ja jak wiecie uwielbiam harce z innymi psiakami i nawet udało mi się spotkać kilka młodziaków w moim wieku oraz mojej postury! Moi bardzo ucieszyli się, że spotkaliśmy pewnego młodego Rhodesian Ridgeback’a, bo jak pewnie pamiętacie bywam brutalny w zabawie (zresztą jak większość hovków) i mogliśmy razem szaleć do woli. Zobaczcie sami ile fajnych psiaków poznałem tego dnia:

171
172
173
174
175
176
1761
177
178
179
1710
1711

Warto poznawać szczeniaka z różnymi psami i zabierać go w różne miejsca. Wpłynie to w przyszłości na jego pewność siebie i pozwoli poznać reguły panujące w psim świecie. Pamiętajmy jednak o tym, żeby zapoznawać malucha z czworonogami o stabilnej psychice, gdyż agresywny pies może go przestraszyć tak, że ten zapamięta nieprzyjemne zdarzenie na bardzo długi czas i może mieć to wpływ na jego zachowanie w przyszłości. // Agnieszka

Ach, jest co wspominać. :) Tak wyglądał mój poprzedni weekend, a ten? Ponieważ już nie jestem małą kuleczką tylko dorastającym młodzieńcem Moi postanowili nauczyć mnie dobrych manier. I wiecie co? Okazało się, że nauka również może być przyjemna. Poznaję tyle nowych rzeczy, spędzam miło czas z Moimi i jeszcze mnie za to nagradzają! :) Moi zapisali mnie do Psiego Przedszkola (program szkolenia w przedszkolu znajdziecie w tym artykule) w Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik (zuzik.pl) i zabierają na nauki do Ośrodka Szkolenia Psów w Pruszkowie (hauhau.com.pl). W obydwu tych miejscach uczę nieco innych, ale bardzo przydatnych rzeczy i obydwa gorąco polecam!

1712
1713
1714
1715

A jako bonus dorzucam kilka zdjęć z naszej wyprawy do Związku Kynologicznego i wieczornego spaceru po Pradze Południe. :)

1716
1717
1718
A już niedługo polecę Wam fajne miejsce na obiad i pobyt z psem, nawet w niepogodę! ;)

Heban

Hovawart, kombinator, wielbiciel smaczków wątrobianych, porywacz skarpetek i niszczyciel wszystkiego czego teoretycznie nie da się zniszczyć, wykorzystujący swoją nieprzeciętną inteligencję głównie w niecnych celach :)

2 komentarze

  1. enka   •  

    rany, ile psiurów.. spotkanie na pewno było udane
    a jak on ładnie w tych chustach się prezentuje :)

    • Heban   •     Autor

      Oj tak, nieźle się wyszalałem :) a chusty są bardzo fajne, szczególnie odkąd nauczyłem się je rozwiązywać ;)

Zostaw komentarz! Lubimy znać Twoje zdanie :)